Kompletné riešenia pre výťahy Facebook Twitter
HOME REKONŠTRUKCIA SERVIS MODERNIZÁCIA NOVÝ VÝŤAH NÍZKOENERGETICKÝ VÝŤAH CENNÍK REALIZÁCIE KONTAKT
 
Kontakt
H&M Lifts s.r.o.
Janotova 433/4
840 04 Bratislava
+421 915 443 593
info@hmlifts.sk
Realizované projekty
H&M lifts - realizácia Skleneného výťahu so šachtou pre ZSSE. Stavba je prihlásená do súťaže stavba roka.H&M lifts - realizácia Skleneného výťahu so šachtou pre ZSSE. Stavba je prihlásená do súťaže stavba roka.
H&M lifts - realizácia Skleneného výťahu so šachtou pre ZSSE. Stavba je prihlásená do súťaže stavba roka.H&M lifts - realizácia Skleneného výťahu so šachtou pre ZSSE. Stavba je prihlásená do súťaže stavba roka.
celá galéria
 
Home > Rekonštrukcia výťahov

Rekonštrukcia výťahov

Prečo rekonštruovať výťah?

Výťahy postavené pred rokom 1990 spĺňajú normy bezpečnosti platné v dobe ich uvedenia do prevádzky, ale predstavujú vážne bezpečnostné riziká v zmysle EN STN 81-A3, sú poruchové, technicky zastaralé a nehovoriac o ich estetickej stránke.
Odstránenie prevádzkových rozík Odstránenie prevádzkových rozík
Podstatné zníženie poruchovosti Podstatné zníženie poruchovosti
Estetika Estetika
Výrazné zníženie en. nákladov oproti pôvodnému stavu až o 40% Výrazné zníženie en. nákladov oproti pôvodnému stavu až o 40%
Zväčšenie plochy a nosnosti kabíny Zväčšenie plochy a nosnosti kabíny
Výrazné zníženie hlučnosti prevádzkou výťahu Výrazné zníženie hlučnosti prevádzkou výťahu
Bezpečnosť Bezpečnosť

Rekonštrukcia výťahov

Pri rekonštrukcii pôvodného výťahu môžeme niektoré komponenty zachovať, ako napríklad vodidlá kabíny samozrejme ak nie sú v dezolátnom stave, prípadne vodidlá protiváhy ak sa jedná o pevné. Ostatné komponenty naša firma kompletne demontuje a vymieňa aby sme dosiahli súlad s Európskou normou.

Vodidlá kabíny

Pri konzultácií so zákazníkom sa určí správny postup akým smerom sa vyberieme, či kompletnou výmenou alebo vypustením a vyrovnaním vodidiel kabíny. Naši pracovníci vykonajú prehliadku výťahu, a na základe odborného stanoviska sa určí potreba výmeny vodidiel.

Len pre zaujímavosť na výťahu ktorý ma 9 staníc sa na vodidlách kabíny ušetrí približne 1 500 €, ak sa zákazník rozhodne pôvodné vodidlá ponechať.

V prípade ak sú vodidlá značne poškodené (krivé, vytočené) výrazne to znižuje komfort jazdy výťahu.

Čiastočným riešením sú kĺbové vodiace čeľuste kabíny ktoré ponúkame už v štandardnej výbave. Kĺbové vodiace čeľuste-kopírujú dráhu vodidiel kabíny, znižuje sa tlak na kabínu.

Vodidlá protiváhy

V prípade ak na danom objekte sú pevne vodidlá protiváhy je možné ich využiť na montáž nového výťahu. Ak sa v šachte vodidlá nachádzajú za kabínou, kompletne ich demontujeme a osadíme na bočnú stenu šachty, aby sme dosiahli maximálnu veľkosť kabíny.

Výťahové stroje

V ponuke máme viacero typov výťahových strojov. Záleží od zákazníka pre ktoré typy sa rozhodne. Samozrejme po konzultácii s našimi pracovníkmi kde poskytneme kompletné poradenstvo. V našj ponuke nájdete prevodové výťahové stroje Nemeckého a Talianskeho pôvodu. Bezprevodové od popredného nemeckého výrobcu Ziehl Abegg- v jednom balíku s frekvenčným meničom kôli dokonalému vyladeniu stroja.

Naše odporúčanie: Frekvenčný menič Ziehl Abegg.
Veľký rozsah konštrukčných veľkostí, je ľahké nájsť ideálnu veľkosť pohonov pre Vašu inštaláciu Veľký rozsah konštrukčných veľkostí, je ľahké nájsť ideálnu veľkosť pohonov pre Vašu inštaláciu
Volne dostupný profesionálny software ZETALIFT pre návrh vhodného pohonu Ziehl-Abegg pre výťahovou inštaláciu Volne dostupný profesionálny software ZETALIFT pre návrh vhodného pohonu Ziehl-Abegg pre výťahovou inštaláciu
Rozsah rýchlostí od 0,5m/s do 4 m/s Rozsah rýchlostí od 0,5m/s do 4 m/s
Dostupné priemery trakčných kladiek od 160mm do 600mm (pre priemery lán od 4mm do 14mm a pre poplastované lana) Dostupné priemery trakčných kladiek od 160mm do 600mm (pre priemery lán od 4mm do 14mm a pre poplastované lana)
Certifikované brzdy proti nekontrolovatelnému pohybu smerom hore Certifikované brzdy proti nekontrolovatelnému pohybu smerom hore
Certifikát typovej skúšky bŕzd ESV v súlade s EN81-1/A3 Certifikát typovej skúšky bŕzd ESV v súlade s EN81-1/A3
Všetká dokumentacia dostupná v českom jazyku Všetká dokumentacia dostupná v českom jazyku
Najtichší a najúčinnejší pohon na trhu Najtichší a najúčinnejší pohon na trhu
Made in Germany, kompletná výroba v Nemecku, najvyšší dostupná kvalita "Made in Germany", kompletná výroba v Nemecku, najvyšší dostupná kvalita
Výroba bezprevodových pohonov od roku 1997, najviac skúseností zo všetkých výrobcov Výroba bezprevodových pohonov od roku 1997, najviac skúseností zo všetkých výrobcov

Výťahová kabína

Naša firma ponúka širokú škálu dizajnov kabín. Každý náš zákazník si môže vyberať s katalógu. Samozrejme ak zákazník má osobitné požiadavky s radosťou sa prispôsobíme.

K štandardnej výbave výťahových kabín H&M lifts patrí:
Odstránenie prevádzkových rozík Striekaný plech
Vysokotlakový lamínát Vysokotlakový lamínát
Leštená nerez Leštená nerez
Brúsená nerez Brúsená nerez
Antivandal nerez Antivandal nerez
Bezpečnostné sklo Bezpečnostné sklo
Hliník Hliník
MENU
HOME
REKONŠTRUKCIA
SERVIS
MODERNIZÁCIA
GENERÁLNE OPRAVY
NOVÝ VÝŤAH
NÍZKOENERGETICKÝ VÝŤAH
CENNÍK
KONTAKT
 
H&M Lifts s.r.o.
info@hmlifts.sk
 
Janotova 433/4
840 04 Bratislava
pozri na mape
 
VYJADRENIA
Sme výťahárska firma pôsobiaca v celej Bratislave a jej okolí.
V prípade Vášho záujmu pre uzavretie zmluvy na vykonávanie servisu Vašich výťahov je možnosť prekonzultovať detaily s managerom oddelenia servisu.
Riaditeľ H&M Lifts s.r.o.
Copyright © 2014 H&M Lifts s.r.o.